[heading_border_bottom heading=”Krmný hmyz”]

Saranče Všežravá

sarančata jsou ideální jako potravu pro ještěry, pavouky a štíry. Chováme je v teráriu kde udržujeme teplotu 30st., jako potrava se dá použít seno, listy trav a salátů, ovesné vločky.
Saranče se vyskytuje na území Afriky, Evropy a Asie (v Africe a Asii jsou velmi obávanými škůdci). Je to druh, který migruje. V přírodě tvoří obrovská hejna.

Cvrček domácí

Dorůstá délky 16–20 mm. Má rád místa s teplotou nad 28 stupňů a vysokou vlhkostí vzduchu v chovné nádrži. Cvrček je plachý živočich, a je vhodné do chovné nádrže umístit papírové proložky od vajíček. Cvrčci jsou všežravci a ideální potrava jsou listy salátů, tráva, piškoty, ovesné vločky atd.

Cvrček banánový

je středně velký cvrček. Křídla samiček jsou hladká. Dorůstá délky 16–20 mm.
Pro svůj život preferuje místa s teplotou nad 28 °C a vysokou vlhkostí vzduchu. Žere podobnou skladbu krmiva jako cvrček domácí i chov je podobný.
Oba druhy prodáváme čerstvé po kusech, nebo lze objednat v litrovém, či půllitrovém balení
Také v naší prodejně můžete zakoupit krabičkové balení cvrčků velikosti miny

Mouční červi

Jedná se o larvy brouka Potemníka, které jsou vhodné krmivo pro pavouky, štíry i plazy, případně jako krmení pro ptáky, či hlodavce.

Zophobasové

Jedná se o larvy jihoamerických brouků potemníků a jsou větší, než klasičtí potemníci a dají se s nimi krmit větší druhy pavoukovců a plazů.

Švábi

jsou celosvětově rozšířeným hmyzem. Švábi jsou býložravci i všežravci, zpravidla se živí rostlinnými zbytky. Velikost zástupců této skupiny se pohybuje od pěti milimetrů do deseti centimetrů. Švábi patří mezi dlouho žijící hmyz a dospělci některých druhů žijí čtyři roky. Dají se dlouhodobě chovat , nejlépe v plastových nádržích, kde umístníme papírové proložky z vajíček. Dobře příjímají např. ovesné vločky, zbytky při zpracování zeleniny atd. Jsou vhodní jako krmivo pro větší druhy pavoukovců a štírů a také pro plazy.

Výše uvedený hmyz můžete objednat na telefonních číslech +420 573340298, +420 602513482 a nebo na emailu zverivet@zverivet.cz.

[service_style2 icon=”fa fa-paw” title=”Máme rádi zvířata” description=”Máme rádi každého mazlíčka, snažíme se, aby se Váš mazlíček cítil uvolněně.”]
[service_style2 icon=”fa fa-paw” title=”Kvalitní krmivo” description=”Na naši prodejně najdete vždy to nejkvalitnější krmivo pro Vaše mazlíčky.”]
[service_style2 icon=”fa fa-paw” title=”Máme vyškolený personál” description=”Náš profesionální tým poskytuje odborné rady.”]